0
beroe
Снимка: facebook.com/pfcberoeok
- -

Берое победи Славия с 1:0 и спечели драматично 3 точки. Белите пък продължават да криволичат.

В първите 10 минути Славия беше по-активният отбор, но опасни положения пред вратата на Артур Мота нямаше.

В 12-ата минута Леандро Годой отправи удар от далечно разстояние, който не затрудни Николай Кръстев.

12 минути по-късно имаше сериозно напрежение между футболистите на двата отбора. Получи се сблъсък между Тиаго Сейхас и Венцислав Керчев, като двамата получиха жълти картони.

В 31-ата минута футболистите на Златомир Загорчич изпълниха късо корнер. Иван Минчев намери Галин Иванов на границата на пеналтерията, но ударът на капитана бе спасен от Мота.

Минута след това Сегундо Пачаме направи хубав пробив и излезе на отлична позиция в наказателното поле. Неговият изстрел обаче бе неточен.

В края на първата част отново имаше напрежение между 22-ата на терена. Карл Фабиен и Лучано Скуадроне този път бяха замесени, като и двамата бяха официално предупредени.

Седем минути след началото на второто полувреме гол на Годой не бе признат. Той прати топката в мрежата, но в хода на атаката извърши нарушение срещу Велко Йеленкович, след като го удари в лицето.

В 70-ата минута Исмаел Ферер подаде в коридор на Годой. Той излезе сам срещу Кръстев. Вратарят на „белите“ обаче бързо излезе от голлинията си и спаси.

11 минути по-късно Куентин Зеедорф проби по левия фланг на атаката на Славия и центрира. Топката стигна до Емил Стоев, но неговият изстрел бе блокиран от бранител на домакините. Заплахата пред вратата на Берое продължи и Зеедорф на свой ред отправи удар, който обаче отново бе изчистен от защитник.

Във втората минута на продължението Леандро Годой отбеляза красив гол с глава и донесе победата на Берое.