Берое победи Нефтохимик при U19 в Българово

0
beroe u19
- -

„Берое“ U19 се наложи с 1:0 над „Нефтохимик“ в среща от 11-я кръг на Елитната група. Единственото попадение отбеляза Пламен Иванов през второто полувреме. Защитникът се оказа най-съобразителен, след като капитанът Стоян Иванов изпълни пряк свободен удар, а вратарят на домакините изби топката в краката му.

Първото полувреме на двубоя игран в Българово бе равностойно, след почивката обаче момчетата на Слави Жеков създадоха повече положения и логично стигнаха до победата. „Трябва да си вкарваме положенията, защото в други мачове това може да ни коства победата. Доволен съм от всички за себераздаване то, но имахме и много технически брак в пасовете и в концентрацията в определени моменти. Сега мислим за мача със Сокол в сряда. Двубоят е от 10:30 часа и имаме нужда от подкрепата на феновете на „Берое“, заяви след двубоя в Бургас наставникът Слави Жеков.

Вчера „Берое“ U15 отстъпи с 0:3 на ЦСКА-София в мач от Елитната група до 15 г.. Домакините откриха резултата още във втората минута, което разстрои играта на „Берое“. Едва към края на първото полувреме „зелено-белите“ се отпуснаха и създадоха отлично положение след страхотна атака, но излезлия очи в очи с вратаря, Георги Радев не успя да насочи добре топката. В самия край на първото полувреме, отново след колективна грешка на старозагорци се стигна до 2.0. През второто полувреме играта се изравни, но след поредна грешка в защитата на „Берое“ се стигна до 3:0.

„ЦСКА ни надигра. Ранния гол ни повлия, но това не е оправдание. Трябваше да излезем по-уверени, но очевидно още не сме израснали до там. Убеден съм, че като отбор и като качества не отстъпваме на ЦСКА, но всичко опира до моментното състояние. Днес бяхме без някои основни играчи, което повлия, но също не трябва да ни оправдава. Трябва да имаме 11 лидери на терена без значение дали са основни или не – отговорността трябва да е разпределена между всички ни, не само измежду някои единици. Но това са деца-непостоянството е част от процеса да изграждане. Преди седмица надиграхме и победихме с 4:0 Олимпик (Марсилия), дни по-късно загубихме от ЦСКА с 3:0. Потенциала и качествата на момчетата е неоспорим. Времето което имат пред себе си е важно как ще бъде оползотворено, за да подготвим тези деца за професионалния футбол. Ще се учим от грешките си, ще си вадим поуки и продължаваме напред. 61 мача не бяхме губили. Спряхме един изключителен рекорд. Не мога да не се гордея с тези прекрасни деца“, заяви след мача наставникът на „Берое“ U15 Радостин Александров.

В следващия кръг тимът е домакин на „Черно море“, мачът е на 7 ноември от 12:30 часа на Изкуствения терен над стадион „Берое”.

„Берое“ U17 загуби с 1:5 от ЦСКА-София като гост в мач от Елитната гръупа до 17 г.. Единственото попадение за тима, воден от Атанас Рибарски, отбеляза Божидар Пенчев, който се разписа след много добър удар от разстояние. Три от попаденията за домакините дойдоха отново от статични положения. Столичани откриха резултата след изпълнение на корнер, удвоиха след грешка в наказателното поле и направиха преднината си класическа след изпълнение на фаул. След отбелязаният от Божидар Пенчев гол, играчите на Берое направиха още няколко опасни атаки, но не успяха да ги завършат. Пропуски направиха Никола Маринов и Христо Пенев. Домакините пък отбелязаха още два гола като единият отново дойде след статично положение.

Участие в двубоя не взе Георги Маджаров, който се възстановява от травма. В следващия кръг момчетата на Атанас Рибарски приемат „Черно море“. Мачът е в сряда, 7 ноември, от 14:30 часа на Изкуствения терен над стадион „Берое“.

„Берое“ 2005 се наложи с 3:1 при гостуването си на „Локомотив“ (Пловдив) в среща от 8-я кръг на Зоналната група деца. Момчетата на Дончо Атанасов показаха характер и след поражението за Купата преди два дни, изиграха силен двубой в Пловдив, контролираха играта и логично си тръгнаха като победители.Резултатът откри Али Айвазов, който се оказа най-съобразителен и се разписа след като Томислав Донев стреля с левия крак и уцели гредата.. Али Айвазов имаше още една възможност да отбележи през първото полувреме, излизайки сам срещу вратаря, но не успя да се възползва. След почивката домакините изравниха от спорно отсъдена дузпа. След равенството играчите на „Берое“ на два пъти улучиха гредите – първо след удар на Васил Василев, а след това и на Стилиян Русенов. Логичното обаче се случи и след удар на Денислав Петков от близо 30 метра „Берое“ отново излезе напред в резултата. Третото попадение бе дело на Томислав Донев, който реализира след удар от границата на наказателното поле.

„Владеехме трайно топката и успяхме да стигнем до победата, което бе важно след двубоя в Пловдив в четвъртък. Децата показаха характер и успяха да се вдигнат първо след тази загуба, а след това и когато домакините от Локомотив (Пловдив) изравниха“, не спести похвали за тима наставникът Дончо Атанасов. В следващия кръг Берое 2005 е домакин на „Орлета“ (Пазарджик), мачът е на 10 ноември от 11 часа на Изкуствения терен над стадион „Берое”.

Берое 2006 разгромиха с 11:0 Миньор (Раднево) в среща от 8-я кръг на първенството в Подготвителната група деца. Така „зелено-белите“ таланти продължават серията си без поражение от старта на шампионата до сега. Тимът има седем поредни победи и е убедителен лидер в подреждането. В следващия кръг Берое 2006 ще се изправи срещу Верея, мачът е на 10 ноември от 12 часа

Другият тим от Академията в първенството на подготвителната група деца – Берое 2007 се наложи с 5:2 над Свиленград. Попаденията за Берое бяха дело на Мирослав Георгиев, който се разписа на два пъти и Георги Митев през първото полувреме и на Живодар Жеков вкарал два гола след почивката. Домакините успяха да върнат две попадения преди паузата, но след това децата на Атанас Димитров взеха своето. „Много съм доволен от играта във фаза атака. Играхме по–комбинативно, имахме повече движение, много хубави комбинации и атаки. Създадохме доста положения и реализирахме само половината от тях. Доволен съм от децата, двубоят бе доста по-добър от предишния ни в Казанлък, но затова допринесе и терена на Градския стадион в Свиленград, който беше добър. Успяхме да се противопоставим на отбор, който бе съставен изцяло от играчи родени през 2006 и по-големи от нас. Полезна и закономерна победа“, заяви след двубоя наставтникът на Берое 2007 Атанас Димитров. В следващия кръг Берое 2007 посреща Яворов (Чирпан), мачът е на 10 ноември от 13 часа на Изкуствения терен над стадион „Берое”.