0
beroe
Снимка: facebook.com/pfcberoeok
- -

Берое победи Спартак(Варна) с 3:0 и продължава доброто си представяне в първенството. Загубата пък е симптом на настъпващата криза при соколите.

Двубоят в Стара Загора започна с ниско темпо. В първите минути двата отбора не се хвърляха в масирани атаки и положенията пред двете врати липсваха.

Домакините от Берое бяха по-активни, но постепенно „соколите“ притъпиха натиска им и в 22-ата минута имаха страхотен шанс.

След центриране от ъглов удар, Хуан Пабло Саломони изчисти топката с глава, но я прати право при Александър Цветков, който стреля опасно, но Артур Мота внимаваше и спаси по чудесен начин.

В 27-ата минута Филип Лесняк върна топката към Франьо Пърце, който не можа да я овладее и я подари на Енцо Еспиноса. Футболистът на Берое се откъсна от защитата на Спартак Варна, влезе в наказателното поле и преодоля Никола Виденов – 1:0 за Берое.

До края на първото полувреме тимът на Иван Цветанов имаше сериозни трудности при разиграването на топката.

Това се видя в най-пълна степен в 40-ата минута, когато Александър Цветков допусна Карлос Алгара да му отнеме топката. Последва пас към Еспиноса, който изведе Исмаел Ферер в наказателното поле и той с удар по диагонала вкара втори гол за Берое.

Началните минути на втората част бяха по-добри за Берое. В 54-ата минута вратарят на варненци спаси удар от дистанция на Исмаел Ферер, а две минути по-късно удар на Филип Лесняк мина над вратата на домакините.

В 63-ата минута Чекартеги стреля много опасно, но Виденов показа страхотен рефлекс и спаси.

Въпреки че бе в ролята на изоставащ, тимът на Иван Цветанов не успяваше да упражни по-сериозен натиск към вратата на Артур Мота.Мачът бе решен в 78-ата минута, когато след нова грешка на Спартак Варна, Берое реализира трети гол. Па Конате върна топката назад към Франьо Пърце, но вместо на него, подаде на Леандро Годой. Кошмара се вклини между централните бранители, избяга от тях и влезе в наказателното поле с топка в крака. Последва удар към долния десен ъгъл, при който Никола Виденов бе безпомощен.