Берое разби казахстанци в Балканската лига

0
BEROE BASKET
- -

Шампионът на Балканската лига за 2017-та година Берое (Стара Загора) постигна четвъртата си поредна победа в турнира този сезон. Старозагорци взеха своето от казахстанския дебютант в регионалното състезание Барсъ (Атърау), печелейки срещата си с новаците в София със 78:60.

Вчера казахстанците загубиха от Академик Бултекс 99 (Пловдив) в българската столица, а утре ще изиграят и третото си домакинство в столицата ни – срещу македонския Кожув (Гевгелия). Конър Франкамп с 20 точки и Александър Янев с 19 поведоха Берое. Четвъртата поредна победа позволи на българите да оглавят класирането в Балканската лига, докато за Барсъ това бе втора загуба в два мача. Най-резултатен за казахстанския тим бе Павел Илийн със своите 16 точки.