Берое с класика,Морето няма да види първа шестица(ВИДЕО)

0
- -

Берое спечели с 3:0 домакинството на Черно море и реши спора за шестата позиция в efbet Лига. Мартин Камбуров откри резултата от дузпа в 29-ата минута. В 44-ата минута сенегалският нападател Алиун Фал беше точен с глава за 2:0 за заралии. В 86-ата минута Зоран Йосипович направи 3:0 и даде решаващо предимство на заралии в директните мачове с „моряците“ – каквото и да се случи в последния кръг от редовния сезон, тимът на Димитър Димитров ще финишира в топ 6.Във втората минута Матиас Курьор се откъсна зад отбраната на домакините, върна към Мартин Минчев, но последният шутира покрай вратата.
В 14-ата минута Алиун Фал стреля от два метра пред голлинията с глава, топката беше отбита с глава от Стефан Станчев, за да се спре в напречната греда – голям пропуск на Берое.В 28-ата минута Камбуров излезе сам срещу вратаря на гостите Миодраг Митрович. Роденият в Швейцария страж посегна, нападателят падна в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров посочи бялата точка.
Повторенията обаче не убедиха изцяло в правотата на решението на арбитъра. Камбуров застана зад топката и с остър удар в долния десен ъгъл откри резултата – 1:0 за заралии.
В 35-ата минута Стефан Станчев получи втори жълт карто и Черно море остана с 10 души на игрището. Станчев фаулира отзад Фал и заслужено беше санкциониран. Първият му картон дойде 20 минути по-рано, относо за нарушение срещу откъсващия се сенегалски нападател.
В 44-ата минута Фал сложи украса на доброто си представяне до момента. Нападателят се оказа на точното място във вратарското поле на варненци и с глава матира Митрович за 2:0.
В 65-ата минута Курьор можеше да намали резултата. Изстрелът му обаче мина встрани от мишената и преднината на Берое се запази. В 86-ата минута резервата Зоран Йосипович нахлу в наказателното поле на „моряците“, а след секунди вече беше в прегръдките на своите съотборници – 3:0 за „зелените“!
До края Черно море не можа да намери сили да отвърне, с което спорът беше решен в положителна полза за Берое, който няма как да бъде изместен от топ 6.