Бетис отново препъна Реал Мадрид насред „Бернабеу“

0
- -

Реал Мадрид и Бетис завършиха при 0:0 в мач от 12-тия кръг на Ла Лига. По този начин отборът от Севиля за втора поредна година препъва „кралете“ насред неговия „Сантиаго Бернабеу“.

Срещата започна с натиск на домакините и още в 6-ата минута Еден Азар се разписа. ВАР обаче показа, че белгийското крило се оказало в положение на засада. Карим Бензема също имаше шанс да вкара в следващата атака, но ударът му бе спасен.

Първата по-опасна ситуация за гостите дойде в 22-ата минута, когато Набил Фекир отправи страховит удар, който профуча на сантиметри от вратата на Тибо Куртоа. До края на първата част стопроцентовите възможности за попадения липсваха.

В 58-ата минута Ферлан Менди навлезе в наказателното поле на Бетис на висока скорост, падна, но сигнал за дузпа не прозвуча. Отново левият краен защитник имаше шанс броени минути по-късно, този път ударът му не се получи.

В 81-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Емерсон спря подаване с ръка, а реферът прецени, че не трябва да се отсъди дузпа. Вероятните причини за решението на Хосе Санчес се крият в естествената позиция на ръката. Бранителят скочи на шпагат и ръката, която игра с топката, се намираше между тялото и земята, от което последва, че Емерсон не е могъл да си премахне ръката от пътя на топката. В крайна сметка този казус не даде дузпа за Реал Мадрид, а футболистите на Зидан протестираха и в хода на следващите етапи от мача.

Реал Бетис можеше да стигне до победата в 82-ата минута, но тежкият удар на Набил Фекир от дистанция бе отразен от Тибо Куртоа, който изби в корнер.

С точката Реал Мадрид изравни Барселона, като двата тима имат по 22 точки след 11 изиграни срещи, но „кралете“ са втори заради по-лошата голова разлика.