БФС може да накаже сурово Марек за баталните сцени на мача с Добруджа

0
marek dobrudja
Снимка: facebook.com/PFCDobrudja1919
- -

Марек може да бъде наказан сурово от БФС заради разправиите и скандалите по време на мача с Добруджа от последния кръг във Втора лига. Гостите от Добрич спечелиха с 2:0 и запазват сериозни шансове за директна промоция в елита. Домакините пък се сринаха в класирането и са едва на 14-о място, на три над чертата на изпадащите.

Мачът в Дупница ще се запомни не само с първата загуба на тима от две години и половина на стадион „Бончук“, но и с баталните сцени през второто полувреме. В 52-та минута, след отсъден спорен фал за Добруджа, се стигна до сериозно меле между играчите на двата отбора. Ненадейно баталиите се пренесоха зад вратата на Марек, след като незнайно как хора от щаба на гостите влязоха в разправията, включиха се и резервите на двата тима.

Страстите временно бяха успокоени с жълти картони. В 60-та минута бе дадена дузпа за Добруджа, с която несъгласни бяха дупничани. Стигна се до ново меле, ала наказателният удар остана. От бялата точка се разписа Румен Руменов за 0:1. В 82-та минута, при резултат 0:2, Илия Димитров посегна на противников състезател, който от своя страна се срути на терена и реферът след дълбок размисъл показа директен червен картон за нападателя на дупничани. Това отприщи нови дълги разправии по терена при спряна игра, като футболистите на Марек наобиколиха съдията и му искаха обяснения за решението. Минута по-късно напрежението се пренесе и на трибуните. Там пък фенове на Марек скочиха да бият човек от ръководството на Добруджа, който се радваше на головете на своя тим. Според домакините, въпросният човек от Добрич псувал играчи и треньори на Марек и това предизвикало гневната реакция на домакините./ „Мач Телеграф“