БГ футболист и отборът му закотвиха шампиона на Румъния на дъното!(ВИДЕО)

0
- -

Шампионът на Румъния ФКСБ преживява тежки дни. Грандът от Букурещ отпадна в квалификациите на Шампионската лига, а в първенството взе само една победа в първите 7 кръга и се намира на предпоследното 15-о място в класирането с 5 точки, колкото има и новакът Глория (Бузъу).

Снощи ФКСБ загуби с 0:2 визитата си на Херманщат. Силен мач за домакините направи Антони Иванов. Головете за неговия тим отбеляза Алесандро Мурджа (56′) и Роналдо Дякону (90′).

Треньорът на ФКСБ Елиас Хараламбус даде почивка на част от титулярите, за да ги запази за реванша от плейофа в Лига Европа срещу ЛАСК. Гостите привидни държаха инициативата до почивката, но не можаха да създадат чисти положения. В 11-ата минута Силвиу Балауре прати топката в мрежата на ФКСБ, но попадеинето му беше отменено заради засада. В края на полувремето реферът не зачете и гол на гостите, като причината беше нарушение в атака.

В 56-ата минута Янис Стойка центрира и Мурджа отклони топката в мрежата за 1:0. Херманщат пропусна да реши всичко в своя полза при няколко контри, но в добавеното време резервата Дякону подсигури трите точки на домакините, които са осми в класирането с 8 точки.

Десподов за първи път титуляр за сезона, ПАОК би и поведе в Гърция(ВИДЕО+СНИМКИ)