БГ национал и отборът му с първа загуба в Унгария

0
- -

Бившият защитник на ЦСКА и бивш национал Божидар Чорбаджийски беше титуляр за Диошдьор при поражението с 1:3 от Фехервар в среща от втория кръг на унгарското първенство. Родният футболист с корени от Пиринския край остана на терена през всичките 90 минути.

Домакините бяха по-активни от самото начало и откриха резултата чрез Никола Серафимов още в 1-ата минута. В средата на полувремето Диошдьор изравни с попадение Франчу след асистенция на Владислав Климович.

През втората част срещата се развиваше равностойно до 75-ата минута, когато Бабош Бенце вкара втори гол за Фехервар. Точка на спора сложи Матяш Катона в добавеното време.

За Диошдьор това беше първа загуба през сезона, след като на старта отборът направи 2:2 с Пакш.

Ексклузивно! СДВР отказва да охранява два мача едновременно в София,проблеми за ЦСКА 1948!