БГ национал спечели с отбора си в голяма драма в Италия

0
D0XSr9eWwAAiQk8
- -

Отборът на Козенца постигна важен домакински успех с 1:0 срещу Карпи в среща от 26-ия кръг на Серия “Б”. В игра за Козенца се появи българският талант Андреа Христов, който влезе от резервната скамейка в 77-ата минута, заменяйки Баез. Единственото попадение падна в 28-ата минута и негов реализатор бе Тутино. Дълбоко в добавеното време отборът на Карпи получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Шаудоне.
Зад топката застана Марсура, чийто удар бе спасен от Перина. В 28-ата минута Тутино даде аванс на Козенца. Нападателят получи добро подаване от Баез, след което преодоля Поли и вкара топката във вратата на Пишители. В 40-ата минута футболистите на Карпи бяха близо до изравнителния гол, но Скато не успя да отбележи от чиста позиция. В класирането Козенца заема 10-о място с актив от 33 точки, а Карпи е на 18-а позиция с 21т.