БГ национал започна с равенство новия сезон в Турция (ВИДЕО)

0
martin minchev
Снимка: facebook.com/CRizesporAS
- -

Българският национал Мартин Минчев и тимът му Чайкур Ризеспор започнаха сезона в турското първенство с равенство 1:1 в домакинството си на Истанбул Башакшехир.

В Ризе гостите от Истанбул поведоха с гол на Жоао Фигейредо в 39-ата минута, но в добавеното време на първата част Ризеспор изравни с гол на Хуснидин Аликулов.Минчев бе резерва, като се появи в игра в 71-ата минута, но не успя да помогне на тима си да стигне до пълен обрат.

Титуляр за Чайкур Ризеспор бе бившият нападател на ЦСКА – Али Соу, който остана на терена до 71-ата минута, но също не успя да измисли нещо, за да порази вратата на Истанбул.

В друг мач от деня в турската Суперлига, в който имаше българско участие, Здравко Димитров влезе като резерва за Бодрум при домакинството на Газиантеп, завършило 0:1.

Точен за гостите бе Енрик Саборит в добавеното време на срещата, която бе дебют за Димитров в елита на Турция.

ПАОК с класика срещу НСА в Сандански(СНИМКИ)