Бивш футболист на ЦСКА и отборът му биха Мечката и АПОЕЛ в Европа(ВИДЕО)

0
- -

Латвийският РФС победи с 2:1 АПОЕЛ Никозия на Георги Костадинов. Срещата в Рига бе първи двубой от плейофите на Лига Европа.

Българският полузащитник изигра цял мач за кипърците, но ще се надява на по-добър развой след седмица на реванша.
Начело на РФС е някогашният футболист на ЦСКА – Викторс Моросз.След само четвърт час игра АПОЕЛ можеше да открие резултата. Хавиер Кинтия стреля от чиста позиция, но бе блокиран в сетния миг.

Три минути по-късно Вид Белец блесна с хубаво спасяване след удар на латвиеца Янис Икауниекс с глава.

В 31-вата минута латвийският тим откри резултата чрез Седрик Куадио, който излязъл сам срещу Белец, прехвърли стража технично за 1:0. Точно преди да дойде почивката, РФС нанесе своя втори удар. Янис Икауниекс покачи на 2:0 след точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

АПОЕЛ излезе променен през втората част и бързо върна едно попадение. Юсеф Ел Араби отбеляза с глава за 1:2 в 52-ата минута.

Десет минути по-късно Виктор Осуагву можеше да направи 3:1 в полза на РФС, но пропусна от добра позиция.

14 минути по-късно ситуацията се повтори и отново нигериецът опропасти хубав шанс за трети гол, париран и от вратаря Белец.

Шест минути преди края на двубоя Анастасиос Донис на свой ред изпусна шанс да вкара изравнителен гол за кипърския тим.