Бивш голмайстор на Първа лига повежда атаката на Черно море

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Черно море гостува тази вечер на Локомотив Пловдив с амбицията да запише едва втората си победа навън в шампионата през календарната година. От януари насам моряците надиграха като гост единствено ЦСКА-София – 1:0 на „Васил Левски“. Успехът срещу арменйците на 23 май обаче бе с цената на сребро и класиране за Лигата на конференциите. Там варненци приключиха още на първото препятствие – Апоел Беер Шева. Воденият от Илиан Илиев тим вече е насочил изцяло усилията си към родната сцена, но на нея предишната визита не бе никак сполучлива – загуба с 1:2 от Локомотив София.

В последния кръг – при 2:1 над Ботев Враца на „Тича“ – дебют записа последното ново попълнение – Клаудиу Кешеру. Бившият голмайстор на Лудогорец и Първа лига обаче показа, макар и само за 17 минути, че е готов пак да тормози родните вратари. Вкара гол, който бе отменен, заради засада, и внесе сериозна острота.

Днес старши треньорът на варненци Илиан Илиев е решил да го пусне в боя още от първите минути. Очаква се румнецът да поведе атаката при визитата на „Лаута“. Кешерю има 113 гола в Първа лига с екипа на Лудогорец, но Локо Пд не е сред любимите му жертви. Само три пъти е поразявал вратата на смърфовете в шампионата./ „Тема спорт“