Бивш нападател на Левски с красив гол, но отборът му остава в Първа лига в Турция (ВИДЕО)

0
- -

Бодрумспор ще играе през следващия сезон в турската Суперлига. Това стана ясно, след като тимът надделя над Сакарияспор, със Здравко Димитров в състава си, с 3:1 след продължения.

Бодрумспор излезе напред в резултата в 19-ата минута след попадение на Гьокдениз Байракдар. Освен това, Сакария спор получи още един удар в 44-ата минута, когато Райко Ротман получи директен червен картон, което означаваше, че тимът ще трябва да доиграе срещата с 10 души на терена.

Сакарияспор съумя да се върне в мача в 72-рата минута, когато Йонатан дел Вале изведе Здравко Димитров, който премина през вратаря на Бодрумспор Диого Соуза. Защитник на символичните гости настигна българина, който mf елегантен начин прати топката в мрежа. При резултат 1:1 завърши редовното време на двубоя, което означаваше продължения.

Още в 94-ата минута Бодрумспор успя отново да поведе чрез Онждрей Челюстка, а в 103-ата минута Тунахан Акпинар сложи окончателно точката на спора, с което класира своя тим за елита на Турция – Суперлигата, през следващия сезон.