Бивш юношески национал дебютира с гол за дубъла на Ботев Враца

0
boil tsvetkov
- -

Вихър /Славяново/ победи с 2:1 Ботев 2 в контрола във Враца. Домакините откриха резултата в 20-та минута при меле след изпълнение на корнер. Точен бе Боил Цветков. Младият талант дойде в дубъла на Ботев  преди месец от третия отбор на Лудогорец.

Футболният талант, разкрил потенциала си в школата на Кьолн, изкара дълго време в Германия с именитите си родители – световната шампионка по таекуондо и два пъти спортист №1 на Враца  /2007 и 20011 г./ Ирена Цветкова и нейният съпруг и треньор Илия Цветков, извел до медали от различни първенства у нас и в чужбина куп състезатели на Кум Рьонг.

Още като състезател на Хенеф 05 Боил бе повикан в националната селекция на България до 19 години.

Мариян Драгнев изравни от фаул, десетина минути по-късно. След асистенция на Константин Генков, Денис Асанов реализира победното попадение в 75-та мин.