Близо половината „червени“ победи са след обрат

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София постигна деветата си победа от началото на първенството. Любопитно е, че цели 4 от тях са дошли, след като армейците са били в губеща позиция, пише „Тема спорт“. Наложи им се да постигат обрат още в първия кръг, като това бе и последният мач на Любослав Пенев начело на тима. С два бързи гола на Ивайло Чочев в началото на втората част ЦСКА 1948 поведе с 2:1 на „Васил Левски“. Червените обаче съумяха да стигнат до победата с 4:2 след попадения на Юга, Матей и Кайседо.

С този резултат ЦСКА-СОфия победи и Ботев Враца в 8-ия кръг на шампионата. Отново обаче столичани изпаднаха в губеща позиция, като Бабунски откри още в 8-ата минута. Впоследствие Йомов, на два пъти, Мазику и Бай донесоха успеха.

Последния обрат, който футболистите на Стойчо Младенов постигнаха преди победата над Арда, бе в дербито с Левски. Георги Миланов откри за сините, а Кери и Кайседо донесоха успеха на ЦСКА-София.

Така се оказва, че 44 % от победите на армейците в първенството са дошли, след като те за изоставали в резултата.