Боен хикс в Бистрица

0
cska 1948 otbor
- -

ЦСКА 1948 завърши 2:2 домакинския си мач със Спартак(Варна) Двата отбора предложиха прилина футболна продукцуя, като равенството изглежда най-логичният завършек.

Мачът в Бистрица започна с лек домакински натиск, но Спартак Варна не се прибра и също опитваше атаки към вратата на Петър Маринов.

В 12-ата минута Касиано Бузон получи топката в наказателното поле и въпреки че срещу него бе Па Конате, той успя да стреля от малък ъгъл но Мартин Величков спаси.

Четири минути по-късно стражът на варненци спаси удар на Бузон фронтално срещу вратата. Топката обаче, стигна до Марио Илиевски и той я прати в мрежата, като централните защитници на „соколите“ не успяха да я изчистят пред голлинията, въпреки че там бяха двама от тях – 1:0 за ЦСКА 1948.

След това попадение тимът на Валентин Илиев продължи да притиска варненци и да опитва да вкара втори гол.

Спартак можеше да изравни в 34-ата минута, когато Ахмед Ахмедов се измъкна от Реян Даскалов в половината на ЦСКА 1948. Нападателят на гостите видя, че вратарят Маринов е излязъл извън вратарското си поле и стреля отдалеч с левия крак, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Четири минути преди края на редовното време на първото полувреме настоятелността на „соколите“ даде резултат. След атака по лявото крило Конате центрира. В наказателното поле защитата на домакините изчисти топката, но не достатъчно прецизно и тя стигна до десния фланг, откъдето Александър Цветков центрира. В наказателното поле Ахмедов се позиционира най-добре и засече топката право в мрежата за 1:1.

Равенството се запази само 4 минути, тъй като секунди преди изтичането на редовното време на първата част Пиер-Даниел Нгинда центрира от дясното крило и в наказателното поле Неделко Пишчевич с глава прати топката в мрежата, давайки отново аванс на ЦСКА 1948.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, докато Спартак бе по-пасивен в атака.

При едно центриране в 65-ата минута от левия фланг към наказателното поле на домакините, капитанът им Реян Даскалов игра много левашки, като в опита си да спре Ахмедов, той го задържа за фланелката, като паралелно с това игра първо докосна топката с дясната ръка си ръка, а след това и с лявата. Това накара съдията Петър Кузев да посочи бялата точка и да отсъди дузпа за варненци.

Решението на Кузев обаче, бе преразглеждано от ВАР в продължение на 4 минути, за който отговаряха Михаел Павлов и Мартин Венев. Те повикаха главния съдия да преразгледа ситуацията сам за евентуална игра с ръка и на нападателя преди Даскалов да докосне топката и с двете си ръце.

В 72-ата минута Кузев реши – дузпа за Спартак Варна! Зад топката застана Антонио Вутов, който хладнокръвно прати топката в мрежата на ЦСКА 1948 – 2:2.

Домакините упражниха натиск в края, като точно преди изтичането на редовното време имаха претниции за дузпа за фаул на Ивей Ромееш срещу Талис в наказателното поле, но съдията не реагира.