Ботев НП удари Септември в драма с 12 дузпи

0
- -

Ботев (Нови пазар) се наложи у дома над Септември (Тервел) със 7:6 след изпълнения на дузпи в междуобластна битка на Североизточна България от турнира за купата на България. Съперниците си вкараха по един гол в редовното време. При дузпите домакините не допуснаха грешка, а гостите не реализираха последната. Футболистите на Септември трябва да съжаляват, че не решиха спора още в 90-те минути. В 32-ата Дамян Петров центрира, Румен Николов насочи топката в гредата и с добавката на Кристиан Пешков стана 0:1. Николов тресна гредата и в 61-ата минута. Още възможности за попадение имаха тервелци. В последните секунди обаче капитана на Ботев Йордан Миленов изравни резултата. Той и съотборниците му ликуваха след 12-те удара от бялата точка.