Ботев Пд излъга ЦСКА 1948

0
maras
- -

Ботев Пловдив постигна много ценна победа с 1:0 като гост срещу ЦСКА 1948 в мач от десетия кръг на Първа лига.

В 18-ата минута се откри отличен шанс пред Евгений Сердюк. Той бе изведен с дълга топка. Нападателят се отскубна от Антоан Конте, но бе спрян от страхотна намеса на Ханс Кристиян Бернат.

В 44-ата минута Ивелин Попов комбинира добре с Константинос Балоянис. Гръцкият бранител центрира и намери Кристиан Нвачукву, чийто удар с глава премина високо над напречната греда.

В 50-ата минута Радослав Кирилов проби по левия фланг и подаде към Сердюк. Той обаче пропусна от границата на вратарското поле, като прати изстрела си високото над напречната греда.

След час игра ЦСКА 1948 стигна до две добри положения. Талис стреля, но при ударът му се получи рикошет. От последвалия корнер Сердюк отклони с глава, но изпълнението му бе неточно.

В 71-ата минута попадение на Ботев Пловдив бе правилно отменено заради засада на Ехидже Укаки. Той бе намерен по десния фланг на атаката на „канарчетата“ и намери Алекса Мараш. Нападателят реализира в празната врата, но голът не бе признат.

Ботев Пловдив стигна до победния гол в 85-ата минута. Ивелин Попов изведе с прекрасен пас Алекса Мараш, който реализира с хубав удар.

Ботев Пловдив е четвърти в класирането с 19 точки, колкото има и Черно море, но „моряците“ са трети заради по-добрата голова разлика.

ЦСКА 1948 е седми с 13 точки, колкото има и осмият Берое.

В следващия кръг ЦСКА 1948 е гост на Крумовград, а Ботев Пловдив посреща Левски.