Ботев (Пд) все още няма загуба в Европа на „Колежа“

0
stadion hristo botev koleja botev plovdiv fenove
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
- -

Ботев Пловдив все още няма загуба в Европа на „Колежа“! Канарчетата може да удължат тази серия в четвъртък, когато приемат Марибор в първия мач от първия квалификационен кръг за ЛЕ. Да, срещите на жълто-черните на стадион „Христо Ботев“ не са толкова много – 5, но пък съперниците в тях са достатъчно авторитетни – Стяуа Букурещ, Шамрок Роувърс, Динамо Тбилиси, както и два испански гранда, каквито несъмнено са Атлетико Мадрид и Севиля. В петте двубоя с тези тимове Ботев Пд има три победи и две равенства, при голова разлика 9:3. В първия случай канарчетата до-стигат do четвъртфиналите на КНК през пролетта на 1963 г.

Останалите си домакинства в Европа тимът е играл на някогашния стадион „Девети септември“, сега „Пловдив“, както и на „Лазур“ в Бургас и „Васил Левски“ в София, отбелязва „Тема спорт“.

За последно жълто-черните посрещнаха Севиля в своя дом „Колежа“. Сблъсъкът бе за Купата на УЕфА през 1995-а, а двубоят завърши 1:1. В редиците на испанците личи името на хърватина Давор Шукер.