Ботев (Пд) загуби от Подолски и компания в атрактивен мач със 7 гола (СНИМКИ)

0
faustas steponavichius
- -

Ботев (Пловдив) загуби от Гурник (Забже) в контролна среща. В първата си проверка в Турция „канарчетата“ отстъпиха с 3:4. Неофициален дебют с жълто-черната фланелка записа Георги Николов.

Гурник поведе още в 9-ата минута. Лукас Подолски изведе чудесно Лоурънс, който от своя страна намери Себастиан Мушолик, който пък не сгреши на празна врата за 0:1.

180 секунди по-късно поляците удвоиха аванса си. Адриан Капралик бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 0:2.

Веднага след това Уме Емануел излезе очи в очи с Биелица, но не успя да намали изоставането на родния тим.

В 29-ата минута Гурник оформи класиката в резултата. След скоростна контра, Себастиан Мушолик нахлу в наказателното поле и се разписа за 0:3.

Ботев (Пловдив) стигна до гол в 59-ата минута. Фаустас Степонавичюс вкара много красив гол от далечно разстояние за 1:3.

В 65-ата минута Гурник възстанови аванса си от три попадения. Пьотр Кравчик бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и преодоля Стефан Смъркалев за 1:4.

3 минути след това „жълто-черните“ реализираха втори гол. Мартин Секулич и Степонавичюс взаимодействаха добре пред наказателното поле, а последният стреля силно в близкия ъгъл за 2:4.

В 79-ата минута Степонавичюс беше близо до това да оформи своя хеттрик, но изстрелът му около дузпата срещна десния страничен стълб.

Минута преди да изтече редовното време Красиан Колев оформи крайното 3:4.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 15. Джеймс Ето’о, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 10. Ивелин Попов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 6. Дилан Мертенс, 16. Самуел Акере, 31. Уме Емануел, 93. Георги Николов

ГУРНИК: 1. Даниел Биелица, 2. Борис Секулич, 6. Дамиан Расак, 7. Адриан Капралик, 9. Себастиан Мушолик, 10. Лукас Подолски, 11. Лоурънс Енали, 25. Майкъл Сиплак, 26. Рафал Яницки, 27. Доминик Шала, 55. Саймън Круз