Ботев с нова клинична победа

0
464732073 18331840348198951 1370519283038493180 n
- -

Ботев(Пловдив) победи като домакин Черно море с 1:0 и успя да спечели три точки срещу директен противник в челото. Това е пореден успех с подобен резултат за наставника на канарчетата Душах Керкез. Варналии пък през този сезон бележат леко отстъпление в представянето си като цяло.

След само шест минути игра Ботев Пловдив дръпна напред в резултата. Конте нанесе изстрел с глава при първия корнер на домакините, а топката се отклони в Панайотов и изненада вратаря Илиев, който все пак спаси. Секунда по-късно прошка нямаше, защото Вини Трибуле бе най-съобразителен и прати кълбото във вратата – 1:0.

В следващите минути играта се съсредоточи основно в центъра на терена и положения липсваха. Едва след като измина половин час игра, „моряците“ стигнаха до шанс за гол и удариха греда. Уеслен стреля с глава при едно заучено положение от ъглов удар. Росен Стефанов обаче бе позициониран по-добре и засече удара на бразилския си колега, пращайки топката в гредата.

Към края на полувремето Мартин Милушев обстрелва вратата на Бернат – вратарят нямаше особени затруднения да опази вратата си.

Втората част започна с по един шанс и за двата тима. Атанас Чернев засече центриране от свободен удар, ала не бе достатъчно точен и изкара в аут. В ответната атака Уеслен излезе сам срещу Бернат и опита да пусне топката покрай стража. Вратарят запази самообладание и отрази с крак.

Точно когато измина час игра, Ивелин Попов стреля от дистанция покрай левия стълб на Пламен Илиев. Малко след това Чернев засече с глава центриране от корнер и прати топката в лицето на съперник. „Жълто-черните“ поискаха дузпа за игра с ръка, но Георги Давидов правилно подмина ситуацията.

Четвърт час преди края Клаудиу Кешеру излезе на чиста позиция за стрелба. В момента, в който румънецът се гласеше да нанесе решаващ изстрел, тревното покритие на „Колежа“ го подведе.

Така Ботев взе много важен мач и поддържа темпо за медали.