Ботев спечели купата, но при юношите

0
img 2622
- -

Ботев (Пловдив) би Левски с 2:1 на финала за Купата на БФС при юношите младша възраст, родени 2002 година.botev 2002

„Сините“ поведоха в началото на двубоя, но „канарчетата“ стигнаха до обрат с бързи голове през втората част. Стана добър мач на стадион „Локомотив“ в Горна Оряховица. Левски дръпна в резултата в 15-ата минута с хубав гол на Мартин Петков след центриране отдясно.
Веднага след това Иво Казаков (Ботев) бе изведен на добра позиция отдясно и опита да прехвърли вратаря Петър Петров, който се справи отлично.А в самото начало Мартин Русев от Ботев удари греда с глава след ъглов удар, изпълнен от Станислав Шопов.Последва добра акция на „сините“, при която се стигна до разбъркване.На полувремето треньорът на столичния тим Борислав Кьосев направи цели три смени. А Ботев установи териториален натиск, прераснал лека-полека в игрови.

В 54-ата минута Станислав Шопов се озова на чиста позиция и не сбърка с техничен удар – 1:1. Стана интересно на стадиона в Горна Оряховица – от центъра Мартин Петков можеше да върне аванса на своите.А малко след това не закъсня и пълния обрат – Георги Трифонов буквално връхлетя с топката във вратата след пробив и центриране отдясно – 2:1 за Ботев.“Сините“ бяха неузнаваеми през втората част, а Ботев имаше почти пълно превъзходство до средата на полувремето, когато изкова триумфа.