Ботев Вр потъна и ще трябва да се бори за своето оцеляване, Черно море с реални шансове за топ 6

0
- -

Черно море се наложи с 1:0 при гостуването на Ботев Враца в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Това бе последният мач за двата отбора от редовния сезон в шампионата. Единственото попадение в срещата отбеляза Пабло Гарсия. Загубата изпрати Ботев Враца в четворката, която ще се бори за оцеляване. В същото време Черно море има реални шансове за място в топ 6.

Черно море създаде напрежение пред вратата на Ботев Враца в 10-ата минута. Родриго изведе Зе Гомеш по прекрасен начин, а той стреля от малък ъгъл, след което топката премина на сантиметри встрани от вратата на Красимир Костов.

Ботев Враца организира добра атака в 12-ата минута. Петър Атанасов подаде към Валери Домовчийски, а той продължи към Христо Златински, който стреля от воле, но в аут.

Валери Домовчийски получи контузия и бе сменен в 37-ата минута от Юлиан Ненов.

Второто полувреме започна с много добра възможност за Черно море. Васил Панайотов подаде много добре топката по десния фланг. Тя бе пропусната от Пабло Гарсия и стигна до Родриго. Той овладя кълбото и стреля с десния крак, но право в ръцете на Краси Костов.

Черно море поведе в резултата в 67-ата минута, когато пред Родриго се откри много добра възможност и той стреля, но Красимир Костов успя да отрази, след което при добавката Пабло Гарсия бе най-съобразителен и не пропусна да вкара.

Домакините имаха претенции за дузпа в 81-ата минута за нарушение на Цветомир Панов срещу Юлиан Ненов, но претенциите бяха неоснователни. Георги Димитров подмина ситуацията.

Георги Георгиев направи решаващо спасяване в 90-ата минута. Даниел Генов отправи опасен удар, но Георгиев плонжира и успя да спаси. След това Панов изпревари Ненов и изчисти топката.

Секунди по-късно Ненов стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Черно море се изкачи на пето място във временното класиране с 37 точки, а Ботев Враца е единадесети с 22 точки.