Ботев (Вр) спъна Спартак (Вн) под Околчица! „Соколите“ остават без победа след Томаш

0
botev vraca otbor
Снимка: Veselin Vasilev Photography
- -

Ботев (Враца) и Спартак (Варна) не излъчиха победител в мач от VIII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. По този начин „соколите“ остават без победа след напускането на Александър Томаш – две равенства от два двубоя.

В 19-ата минута Мартин Смоленски центрира от корнер. Стефан Цонков засече с глава от вратарското поле, но топката мина над целта.

В 36-ата минута Антонио Вутов центрира от корнер. Переа в опита си да изчисти с глава можеше да си отбележи автогол, но защитник изчисти от голлинията. Топката обаче стигна до Вутов, който отново центрира. Франьо Пърце засече с глава, но покрай дясната греда.

В 41-ата минута далечен удар от въздуха на Ивей Ромееш рикошира в негов съотборник и топката премина на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно шут на Даниел Генов бе избит с мъка от Мартин Величков в корнер.

В ответната атака Антонио Вутов получи на отлична позиция в наказателното поле. Шутът му обаче профуча до дясната греда.

В последната минута на редовното време Ромееш центрира отдясно. Антонио Вутов засече с глава от границата на вратарското поле, но Бариос улови сигурно на голлинията.

Спартак поведе в 56-ата минута. Центриране отляво бе засечено с глава от Ивей Ромееш, който опита да намери свой съотборник. Мартин Бачев пък, в опита си да пресече, прати топката в собствената си врата за 0:1.

В 65-ата минута далечен шут на Мартин Смоленски мина встрани от целта. Секунди по-късно същото се случи и с удар на Иван Василев.

240 секунди по-късно Даниел Генов стреля от наказателното поле, но стражът на Спартак изби. Топката стигна до Мартин Смоленски, който нанесе нисък удар. Мартин Величко плонжира и отново изби. Топката се издигна и можеше да влезе във вратата, но „кацна“ на напречната греда и излезе в корнер.

Ботев изравни в 77-ата минута. Даниел Генов получи в наказателното поле и стреля от много малък ъгъл, а топката мина между вратаря и лявата греда за 1:1.