Ботев взе преднина срещу Жрински

0
454696462 18321086734198951 5627427366489370749 n
- -

Ботев(Пловдив) победи Жрински(Мостар) с 2:1 и има аванс преди реванша в Босна. Срещата от турнира за Лига на конференциите се игра в Пловдив на препълнения клубен стадион.

Първата добра възможност в мача се откри пред Ботев Пловдив в 10-ата минута. Джеймс Ето’о подаде към Самюел Акере, който стреля от дъгата на наказателното поле на Жрински, но Марко Марич плонжира и спаси.

Ханс Кристиан Бернат направи ключово спасяване в 15-ата минута. Марио Чуже надигра Йонас Там и излезе сам срещу Бернат, но вратарят на Ботев Пловдив успя да спаси с крак.

Кристиан Нвачукву отправи много опасен удар в 23-ата минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Марко Марич.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 35-ата минута. Самюел Акере премина през Керим Мемия, а след това финтира Франо Млинар, след което стреля, топката придоби много странна треактория, срещна десния страничен стълб на вратата на Марко Марич и влетя в мрежата му.

Ивелин Попов проби, след което стреля в 46-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Марич.

Ботев Пловдив направи много голям пропуск в 48-ата минута. Кристиан Нвачукву пусна отличен извеждащ пас към Мартин Секулич, който излезе сам срещу Марко Марич, но вратарят на Жрински успя да отрази удара му.

В 64-ата минута Томислав Киш стреля, но право в ръцете на Ханс Кристиан Бернат.

Ханс Кристиан Бернат направи много класно спасяване в 73-ата минута. Нардин Мулахусейнович отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Ботев, но Бернат демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Перера се пребори за топката в центъра на терена и Ботев организира бърза атака в 75-ата минута. Ивелин Попов подаде на Кристиан Нвачукву, който бе на добра позиция в наказателното поле и стреля, но неточно в аут.

Жрински успя да изравни резултата в 77-ата минута. Марио Чуже получи отляво до тъчлинията, навлезе навътре и с прекрасен удар вкара за 1:1.

Ботев Пловдив много бързо възстанови аванса си в резултата в 79-ата минута. Капитанът на гостите Хървойе Баришич допусна сериозна грешка, подарявайки топката на резервата Ален Корошец. Словенецът подаде към Алекса Мараш, който с много мощен удар вкара топката във вратата на Марко Марич.

Ботев Пловдив направи огромен пропуск в 88-ата минута. Домакините организираха контраатака, Корошец пусна отличен пас към Мараш, който бе сам срещу Марич, но стреля слабо и вратарят спаси.