Ботев(Пловдив) стартира с 3 точки във Враца

0
452233843 909563691212297 4502358731090416420 n
- -

Ботев(Пловдив) победи съименника си от Враца като гост с 3:1. По този начин канарчетата дадоха заявка от първия кръг, че в новото първенство ще играят по-силна роля. Пловдивчани имат видимо добавено качество, и това се вижда с просто око.

Още във втората минута домакините стигнаха до опасно положение. Бубакар Траоре стреля към далечния ъгъл на Матвей Игонен, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

Последваха спокойни минути, в която се водеше предимно борба в центъра.

В 20-ата минута Даниел Генов получи в пеналтерията. Той отправи удар по земя, който обаче бе неточен.

Шест минути по-късно Ботев Пловдив създаде най-доброто си положение в мача. Ехидже Укаки напредна по десния фланг и центрира към Ален Корошец. Той овладя топката и стреля, но опитът му премина над вратата.

В 29-ата минута Кристиан Нвачукву проби към вътрешността на терена. Крилото отправи хубав удар от границата на пеналтерията към левия ъгъл. Федерико Бариос успя да избие в корнер.

10 минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на домакините след ъглов удар. Топката стигна до Нвачукву. Той стреля от границата на пеналтерията, но изпълнението му бе много неточно.

В 42-ата минута Никола Илиев можеше да открие резултата. След подаване на Ехидже Укоки кълбото достигна до Илиев в наказателното поле. Българинът отправи удар, който срещна левия страничен стълб.

Девет минути след началото на второто полувреме Ботев Пловдив откри резултата. Нвачукву напредна по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Там на точното място бе Мартин Секулич, който отбеляза в опразнената врата.

В 57-ата минута комбинацията Нвачукву-Секулич отново наказа врачани. Крилото се пребори за топката и върна към Секулич, който от близко разстояние разстреля Бариос.

Три минути по-късно Ботев Враца върна един гол. Даниел Генов бе изведен от Спас Георгиев в наказателното поле и с техничен изстрел прехвърли Игонен.

В 77-ата минута „канарчетата“ отново върнаха аванса си от две попадения. Гостите изпълниха корнер, Йонас Там продължи с глава, а Янис Карабельов не пропусна от близко разстояние.