0
levski slaviq 285
- -

В 12-ия кръг на плейофа за оставане в Лига 1 на Румъния един срещу друг се изправиха отборите на Газ Метан и Волунтари.

Това бе своеобразен “български” сблъсък, тъй като цял мач за домакините записа Антони Иванов, а за гостите на вратата бе Божидар Митрев. Срещата обаче не бе добра за 32-годишния страж, който трябваше четири пъти да извади топката от собствената си мрежа, тъй като Газ Метан спечели с 4:0.

Давид Каядо даде преднина на домакините в 32-ата минута, а Марио Рондон удвои от дузпа в 68-ата. Дариуш Олару направи резултата класически в 86-ата минута, а четвъртия гол вкара Ели Фернандеш в 92-ата минута.

С тази победа Газ Метан заема 2-ото място във 2-ата осмица с 42 точки. Волунтари пък остава близо до опасната зона на 5-ото място с 27 точки и до последно ще трепери за мястото си в елита.