Бразилец спаси Ботев в Перник,канарчетата за първи път играха в бордо

0
- -

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира на осминафинал за Купата на България, след като победи много трудно с 2:1 Миньор (Перник). В герой за „канарчетата“ се превърна Фернандо Виана, който заби и двете попадения в срещата. Точен за „чуковете“ бе голмайсторът на тима Калоян Йосифов, който продължава с прекрасната си игра от началото на сезона.
Двубоят започна добре за гостите от Пловдив. В 9-ата минута Фернандо Виана откри резултата в Перник. Нападателят се възползва от грешка на стража на „чуковете“ и от близка дистанция прати кълбото в мрежата.
В 12-ата минута Миньор изравни. Голмайсторът на тима Калоян Йосифов получи отлична топка и с лекота наказа Янко Георгиев.В 15-ата минута Антон Славчев стреля с глава, но вратарят на Ботев се справи със ситуацията. Малко преди края на първата част Гогов отправи удар от далечна дистанция, но Георгиев се намеси на ниво.
В 56-ата минута Тодор Неделев отправи точен удар, който обаче не затрудни Алекс Гогов. В 67-ата минута звездата на „канарчетата“ Тодор Неделев нацели гредата от фаул.В 82-ата минута гостите от Пловдив стигнаха до втори гол. В негов автор се превърна Фернандо Виана, който се разписа след центриране от корнер.До края на срещата не се случи нищо интересно и битката завърши с успех за Ботев (Пловдив) над Миньор (Перник).