Бразилия не успя да пречупи Коста Рика,натресе се на Уругвай на Копа Америка(ВИДЕО)

0
-

Бразилия и Колумбия направиха равенство 1:1 в двубой от последния кръг на група „D“ на Копа Америка. По този начин „селесао“ остана на второ място в класирането и на 1/4-финалите ще се изправи срещу друг от фаворитите за трофея – Уругвай.

Рафиня откри в полза на бразилците в 12-ата минута, но в самия край на първото полувреме Даниел Муньос изравни. Точката беше достатъчна на Колумбия, за да запази първата позиция. Следващият съперник на тима е Панама.

На старта на турнира Бразилия се препъна срещу Коста Рика, а след това разгроми с 4:1 Парагвай. Днес съставът на Доривал Жуниор трябваше задължително да спечели, за да измести Колумбия от първата позиция, но създаде твърде малко положения и разочарова привържениците си.

Срещата на „Леви’с Стейдиъм“ започна вихрено и Хамес Родригес уцели гредата, а малко по-късно Рафиня даде преднина на Бразилия. Крилото на Барселона беше точен в 12-ата минута от пряк свободен удар.

След попадението бразилците се прибраха в половината си и дадоха инициативата на съперника. Колумбия можеше бързо да възстанови равенството но гол на Давинсон Санчес беше отменен заради тънка засада.

В добавеното време на първата част Джон Кордоба изведе Муньос и десният бек на Колумбия прати топката във вратата, пазена от Алисон Бекер.

През второто полувреме бразилците се опитаха да стигнат до трите точки, но нов далечен удар на Рафиня мина на сантиметри от целта, а Камило Варгас отрази изстрел на Андреас Перейра.

Равенството напълно устройваше Колумбия. Тимът удължи серията си без загуба на 26 мача и гледа с оптимизъм към 1/4-финалите.