Бразилия разби Парагвай на Копа Америка,Вини Жуниор блести с 2 гола!(ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Отборът на Бразилия спечели убедително с 4:1 срещу тима на Парагвай в мач от втория кръг на груповата фаза на Копа Америка. Головете за успеха отбелязаха Винисиус Жуниор (35’, 45’+5’), Савио (43’) и Лукас Пакета (65’, дузпа), а почетното попадение за съперника вкара Омар Алдерете (65’).

Поражението официално изхвърли Парагвай от надпреварата и последният мач ще бъде протоколен, докато Бразилците почти сигурно ще играят в директните елиминации. Кръг преди края “селесао” имат три точки повече от третия Коста Рика и само загуба с 4 или повече гола може да ги изхвърли от турнира.

Бразилците започнаха срещата с масирана инвазия и по-малко от 120 секунди след първия съдийски сигнал стигнаха до ъглов удар, а в 6-ата минута Жоао Гомеш стреля над вратата.

Четвърт час след началото парагвайците на свой ред измислиха нещо опасно. Бобадийя отправи удар от границата на пеналтерията и изпита рефлексите на Алисон, който се хвърли в долния ляв ъгъл и изби в корнер.

В средата на полувремето защитникът Мариньос също бе близо до гола, но ударът му мина над напречната греда. Седем минути по-късно бразилците отново не се възползваха от изгодна ситуация. Адриан Кубас от Парагвай игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията се принуди да посочи бялата точка. Зад топката застана Пакте, който пропусна.

Само пет минути по-късно най-накрая каръкът бе счупен и бразилците откриха резултата. Страхотна многоходова комбинация обърка разбърка отбраната на тима на Парагвай и коженото кълбо се озова в краката на Винисиус Жуниор в наказателното поле и той не сбърка. Тук Пакета в известен смисъл изми срама от пропуснатата дузпа, тъй като той направи последното подаване, с което преодоля съперниковите бранители и освободи своя съотборник в завидна стрелкова позиция.

Това отприщи момчетата на Дорвиал Жуниор и две минути преди края на редовното време на първата част Савио покачи. Първоначално останаха съмнения за засада, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че всичко е било наред при головата атака.

В добавеното време Жуниор блесна с ново попадение.Винисиус наказа груба грешка в отбраната на съперника и даде комфортен аванс от цели три гола на почивката за бразилците.

Втората част започна с известни съмнения за бъдещите победители и те инкасираха гол само три минути след подновяването на играта. Алдерете от Парагвай овладя на гърди една отбита топка и шутира от дистанция триково, за да върне частично интригата в друбоя.