Бразилският голмайстор на Арда се завръща срещу шампионите

0
- -

Арда гостува днес на шампиона Лудогорец в мач без значение и за двата тима. Разградчани вече получиха титлата и златните медали, а кърджалийци не могат да влязат в тройката. При тях всички мисли са насочени към финала за купата с ЦСКА-София в сряда (19 май), което го доказа и последният им двубой, в който не успяха да победят вкъщи ЦСКА 1948 (0:0). Орлите пък получиха звучен шамар на „Армията“ и бяха приземени от ЦСКА-София с 1:4. Преди това, при награждаването си, те загубиха у дома и от Локо Пловдив с 1:2.

Едва ли треньорът им Валдас Дамбраусас ще си позволи лукса да падне за трети пореден път. Въпреки това литовецът вече освободи голяма част от чужденците и титулярите. Днес шанс за изява ще получат немалко момчета от дублиращия състав, който се представи на високо ниво във Втора лига.

От своя страна Николай Киров ще пусне смесен състав на „Хювефарма Арена“, за да запази свежи част от титулярите за финала с ЦСКА-София, пише „Тема спорт“. За първи път сред 11-те от 20 февруари насам ще излезе бразилецът Жуниньо. Тогава той се контузи тежко при победата с 3:2 над Ботев Враца у дома. В последния мач с ЦСКА 1948 се появи като смяна.

Като смяна отново ще влезе Спас Делев, за да трупа игрови минути, след като бе аут за месец заради травма. Емил Мартинов се завръща в състава след 2 мача наказание. Санкциониран е Иван Коконов, който бе изгонен при ремито с ЦСКА 1948. Тогава имаше опасения, че ще е наказан за 2 мача, но те не се потвърдиха и той ще е на линия за финала в сряда.