Бруно избра заместника на Али Соу! Хвърля 17-годишен срещу Черно море

0
Снимка: cska.bg
- -

Големият талант на ЦСКА-Софуя Мартин Смоленски ще започне като титуляр в домакинството срещу Черно море утре, съобщава „Тема Спорт“. Старши треньорът Бруно Акрапович е твърдо решен да хвърли 17-годишния нападател още от първата минута на двубоя с моряците. Мачът започва от 17:30 часа и е първи официален за тима на „Армията“ през тази година.

Шеф на „Армията“ озадачен от внезапното желание на Ганчев да напусне! И той си тръгва до дни

На старта на пролетния дял червените надделяха с 1:0 над Славия в снежния и мразовит пейзаж на „Овча купел“ с победен гол на Али Coy. Гамбиецът обаче бе трансфериран скорострелно в руския Ростов в часовете след успеха и това провокира нови решения за червената атака.

Така срещу варненци нападението на ЦСКА-София ще бъде водено от новото попълнение Жорди Кайседо, който ще запише официален дебют с червената фланелка. Еквадорецът беше картотекиран преди три дни в БФС и със сигурност ще попадне сред стартовите 11. Изненадата обаче ще бъде при партньора на 23-годишния таран, а именно Мартин Смоленски, който ще замести обичайния помощник на Coy до момента – Георги Йомов. През седмицата отборът е тренирал и е работил върху вариант с офанзивно дуо Кайседо – Смоленски. Йомов пък ще остане резерва. Той има натрупани четири жълти картона и ако бъде санкциониран утре, ще пропусне гостуването на Лудогорец.

Ново 20! Ганчев трогнат от подкрепата, остава на „Армията“

Тийнейджърът Смоленски, който на 8 март навършва пълнолетие, има общо 6 мача за ЦСКА-София във всички турнири с 60 игрови минути, като винаги се е появявал от пейката. През сезона той участва в три мача – в първия кръг влезе в 79-ата минута при 2:2 срещу ЦСКА 1948, за купата игра 21 минути с Ботев Ихтиман (5:0), а миналата събота бе пуснат в 89-ата със Славия. Смоленски направи силно впечатление на зимния камп в Турция, когато вкара и дебютните си два гола за ЦСКА-София – в контролата със Септември Симитли (3:0). Впоследствие той и друг червен юноша – Александър Бучков, изкараха лагер в Алания и с юношеския национален отбор до 19 години и той не участва в проверките на армейците на родна земя. Въпреки това Акрапович остави и двамата младоци в състава за пролетния дял, а срещу Черно море Смоленски е на път да запише първия си мач като титуляр. При това на „Армията“, където дядо му – големият спринтьор Любомир Запрянов, е хвърлил пъпа му, когато Мартин е бил още бебе.