Чавдар (Етрополе) отнесе дубъла на Септември (Сф) като гост

0
- -

Чавдар (Етрополе) победи Септември (София) II като гост с категоричното 4:0. Двубоят бе отложен мач от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Чавдар поведе още в 5-ата минута. Виктор Ергин проби отляво и центрира към Калоян Тодоров, който с удар в долния десен ъгъл направи 0:1.

Николай Иванов можеше да удвои за гостите, но изстрелът му срещна дясната греда.

Това обаче се случи в 44-ата минута. Николай Ботев преодоля защитник на домакините и с прецизен удар се разписа за 0:2.

60 секунди след началото на втората част Чавдар оформи класиката в резултата. Николай Ботев с удар от воле вкара второто си попадение в мача за 0:3.

Четвърт час преди края Николай Ботев центрира в наказателното поле, където Борислав Трендафилов засече с глава за 0:4.

В 85-ата минута гол на Трендафилов бе отменен заради засада.

Това е трети пореден шампионатен успех за отбора, воден от Йордан Юруков, с което се изкачи на 5-о място в класирането. Поражението пък е трето последователно за столичани, които остават с актив от 17 точки на 14-ата позиция.