Челси покори Лига Европа! „Сините“ смазаха Арсенал за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
chelsea arsenal7
- -

Челси е новият носител на трофея в Лига Европа. На финала на Олимпийския стадион в Баку „сините“ отнесоха Арсенал с 4:1. Любопитното е, че и 5-те попадения паднаха през второто полувреме, при това до 72-ата минута.

chelsea arsenal6

В 8-ата минута Обамеянг стреля покрай вратата.

В 18-ата минута Александре Лаказет падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря Кепа. Джанлука Роки обаче не отсъди дузпа, като и повторенията не успяха с категоричност да докажат имал ли е основание да го стори.

chelsea arsenal8

10 минути по-късно Гранит Джака изстреля истински снаряд извън наказателното поле, ала топката „облиза“ напречната греда.

В 34-ата минута Чех изби диагонален изстрел на Емерсон Палмиери.

chelsea arsenal5

След 5 минути Оливие Жиру бе близо до гола, но отново Чех се справи, избивайки отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

chelsea arsenal

Челси започна вихрено втората част и поведе още в 49-ата минута. Емерсон центрира в наказателното поле, където Жиру плонжира и с глава не остави шансове на Чех за 1:0.

chelsea arsenal2

След час игра „сините“ удвоиха аванса си. Азар нахлу отляво в наказателното поле и върна към Педро, който от движение прати топката в долния ляв ъгъл за 2:0.

chelsea arsenal3

240 секунди по-късно Мейтланд-Найлс изблъска в гръб Жиру в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Еден Азар бе безкомпромисен, оформяйки класиката в резултата.

chelsea arsenal 1

Арсенал успя да върне едно попадение в 69-ата минута. Алекс Иуоби посрещна от воле извън наказателното поле изчистена топка, пращайки я от вътрешната страна на дясната греда за 3:1.

chelsea arsenal4

В 72-ата минута Челси сложи точка на спора. Жиру изведе в наказателното поле Еден Азар, който без проблеми оформи крайното 4:1.