Черна гора би Литва и чака победа на България над Сърбия(ВИДЕО)

0
- -

Черна гора постигна важна победа с 2:0 срещу Литва в мач от нашата група G на квалификациите за Европейското първенство догодина. Головете за чистия успех вкараха Едвин Куч в 3-тата минута и Стеван Йоветич в 48-ата.

С победата черногорци са с актив от 11 точки, на 2 зад втория Сърбия. По този начин интригата в българската група остава до самия край. Родните национали дори може да имат ключова роля за развръзката. В неделя селекцията на Илиан Илиев гостува в Сърбия и при положителен резултат може да помогне на Черна гора, който се изправя срещу Унгария.

Срещу Литва Черна гора спечели трите точки в началото на двете полувреме. Още в 3-ата минута Куч вкара за 1:0. Непосредствено след почивката падна и голът на Йоветич, който сложи точката на спора. Литовците нямат нужната нападателна мощ, за да наваксат два гола преднина срещу добре подредения в защита черногорски тим.

Въпреки че българският национален отбор няма шансове да се класира за Евро 2024, „трикольорите“ в крайна сметка ще имат определяща роля за разпределението на квотите за шампионата на стария континент.