Черно море без загуба в 4 поредни мача под Околчица

0
cherno more otbor
- -

Черно море играе доста успешно срещу Ботев Враца в последните години, включително и като гост. От предишните си четири визити под Околчица, „моряците“ не загубиха нито веднъж – два пъти си тръгнаха като победители, а в другите два двубоя се стигна до равенства. Освен това в последните три първенства варненци не са получили и гол във Враца.

През миналия сезон тимът на Илиан Илиев победи с 2:0 с голове на Атанас Илиев от дузпа в 75-ата минута и Алекс Фернандес в 85-ата. През сезон 2021/22 двубоят приключи без голове, а през 2020/21 Черно море спечели с 1:0 с гол на Пабло Гарсия. Последното попадение на Ботев Bp у дома срещу този съперник бе на 9 август 2019 година. Черно море и тогава бе на път да победи и водеше с гол на Исмаил Иса, но Георги Вълчев изравни в 89-ата минута. А последният успех на врачани над днешния опонент бе на 4 ноември 2018-а с 2:1. Юлиан Ненов и Валери Божинов се разписаха след почивката за Ботев, а Жорже Алвес – Жоржиньо намали в края на мача за Черно море./ „Мач Телеграф“