Черно море е господарят на Варна, след като победи много слаб Спартак Варна

0
dudu
- -

Черно море е господарят на Варна, след като спечели с 2:0 като гост дербито срещу Спартак от деветия кръг на Първа лига. „Моряците“ играха много по-добре от своя съперник и заслужено се поздравиха с победата. Илиан Илиев категорично спечели надиграването с треньора на съперника.

Георги Кабаков имаше работа в първите минути на срещата, когато се наложи да показва жълти картони на Даниел Димов и Йоан Бауренски.

В 6-ата минута Кабаков свири дузпа за Черно море за нарушение на Бауренски срещу Исмаил Иса, а реферът може би спести втори жълт картон на играча на Спартак Варна. Бауренски получи спорен пас от Франьо Пърце в наказателното поле, като бе изпреварен от Исмаил Иса, спечелил дузпа за Черно море. Дефанзивният халф на Спартак се размина с втори жълт картон, докато Мазир Сула реализира наказателния удар без проблеми – 0:1.

Няколко минути по-късно голмайсторът на Спартак Варна Ахмед Ахмедов излезе на нелоша позиция по диагонал от вратата, но ударът му мина на сантиметри от целта.

След около 25 минути игра Кристиан Илич тества рефлекса на Пламен Илиев от над 25 метра. Бившият вратар на Лудогорец и Левски се справи безупречно и изби в ъглов удар.

Началото на втората част бе изцяло под контрола на Черно море. Първо удар на Димов спря в тялото на Пърце и излезе в корнер. При ъгловия удар Панайотов засече топката и само Мартин Величков го лиши от гол. Четири-пет минути по-късно Иса можеше да вкара истински шедьовър във вратата на Величков. Таранът стреля от трудна позиция с пета, но за негово нещастие, топката мина встрани от вратата.

Черно море удвои своята преднина в 58-ата минута. Иса спечели въздушно единоборство и прати топката на фланга за Пашеко. Лявото крило реши да пробва полувисоко подаване с външен фалц и намери по фантастичен начин Дуду в наказателното поле. От няколко метра бразилецът вкара втория гол във вратата на Спартак Вн.

„Зелено-белите“ продължиха да търсят попадение – Иса стреля от далечна дистанция, а на Величков отново му се наложи да се намесва. От произлезлия ъглов удар Атанасов надскочи всички и стреля с глава, пращайки топката на около метър от вратата.

В 65-ата минута Сула можеше да отбележи втория си гол в мача. Той засече ниско подаване от десния фланг и отново Величков се оказа последна преграда пред гола. Секунди по-късно алжирецът опита да накаже Величков и от малък ъгъл, но за пореден път българският страж се справи на ниво.

Спартак погледна към вратата на „моряците“ чак в 72-рата минута. Влезлият от пейката Ивей Ромееш нанесе силен изстрел от границата на наказателното поле, но право в обсега на Илиев. Ромееш получи и шанс за добавка с глава, ала отново опитният вратар имаше последната дума и опази вратата си от гол.

Няколко минути преди края на редовното време Черно море едва не вкара трети гол. Влезлият от пейката Асен Дончев напредна мощно и стреля по тревата, намирайки десния стълб зад Мартин Величков.

Черно море е трети в класирането с 18 точки, като пред „моряците“ са само Левски и Лудогорец.

Спартак Варна е пети с 15 точки.

В следващия кръг Черно море посреща ЦСКА-София, а Спартак Варна гостува на Септември София.