Черно море отнесе Локо Пд (ВИДЕО)

0
cherno more lokomotiv plovdiv
- -

Черно море потегли с домакинска победа в efbet Лига. „Моряците“ стигнаха до обрат над Локомотив (Пловдив), налагайки се с 3:1.

Срещата се очакваше с особен интерес заради настоящия футболист на „смърфовете“ Георги Илиев. Легендата на Черно море напусна клуба със скандал преди два месеца заради недоказани обвинения в симулативна игра от страна на ръководството. Именно той бе забъркан в първия гол в мача, с който пловдивчани поведоха. Илиев центрира чудесно от корнер, а Анте Аралица засече с глава за 0:1.

В 23-ата минута Георги Илиев стреля силно, но право в Иван Дюлгеров, който боксира без проблеми.

Черно море  изравни след половин час игра. В 30-ата минута и с първия си точен удар във вратата на Мартин Луков Черно море успя да изравни. Родриго центрира по земя в наказателното поле, Аристоте Ндонгала засече от движение, пращайки топката в мрежата за 1:1.

В 41-ата минута Родриго засече изключително технично с пета пас отдясно, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

Втората част започна ударно за възпитаниците на Илиан Илиев. В 51-ата минута Васил Панайото пусна чудесно към Исмаил Иса. Родният национал надбяга Стивън Езе и с плътен удар в близкия ъгъл осъществи пълен обрат – 2:1.

В 68-ата минута Черно море подпечата победата си. Родриго центрира от фаул, а Димитър Илиев в опита си да изчисти прати топката в собствената си мрежа за 3:1.

В 76-ата минута Васил Панайотов стреля силно от дистанция, но Луков плонжира и изби в корнер.

Минутка по-късно Андраде изведе прекрасно Ндонгала. Последният обаче, останал сам срещу вратаря, не успя да вкара, като Луков спаси.

Във втората минута на даденото продължение Локомотив можеше да направи загубата си по-почетна. След центриране от корнер, топката стигна до Ален Ожболт, чийто удар обаче срещна напречната греда и излезе в аут.