Черно море повали Левски със странен гол, отмениха им още две попадения (ВИДЕО)

0
cherno more levski velton jivko atanasov
- -

Левски загуби от Черно море в мач от XIX кръг на efbet Лига. Поради наказание на столичния гранд, двубоят се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, където „сините“ отстъпиха с 0:1. Освен единственото попадение, още две на „моряците“ бяха отменени.

Преди срещата полузащитникът на „сините“ Илиян Стефанов получи специална награда от клуба. Тя бе спечелената анкета за най-красив гол за изминалата година със синята фланелка – попадението във финала за Купата срещу ЦСКА-София, което се оказа и победно.

Първото опасно положение дойде в 22-ата минута. Рикардиньо получи в наказателното поле и стреля мигновено. Иван Дюлгеров обаче успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

240 секунди по-късно Филип Кръстев шутира пред наказателното поле с левия крак. Дюлгеров обаче улови сигурно.

В 29-ата минута Илиян Стефанов шутира от границата на наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл на вратата. Отново обаче Дюлгеров спаси.

Черно море поведе в 35-ата минута. Виктор Попов опита центриране, което обаче се получи като параболичен удар. Николай Михайлов със сетни сили успя да докосне топката, която срещна напречната греда. При добавката обаче Александър Василев с глава насочи в опразнената врата за 0:1.

В началото на втората част феновете на Левски в Сектор „А“ направиха традиционното пирошоу. Заради гъстия дим видимостта на терена бе сериозно затруднена, а мачът – прекъснат за около 5 минути.

В 70-ата минута Атанас Илиев изведе Алекс Фернандес, който стреля от наказателното поле. Топката се отклони в крака на Сундберг и спря в мрежата на Николай Михайлов. Първоначално страничният рефер маркира засада. Положението бе старателно разгледано от ВАР, а накрая и самият Никола Попов отиде до монитора. В крайна сметка голът бе отменен, тъй като се видя, че Атанас Илиев подава топката с ръка.

В 77-ата минута Исмаил Иса засече от границата на вратарското с глава центриране отляво, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Михайлов. И това попадение обаче бе отменено заради засада.

В 86-ата минута шут на Роналдо в долния ляв ъгъл бе избит от Дюлгеров.