Черно море с обрат срещу Ботев

0
chernomore
- -

Черно море победи Ботев(враца) с 2:1 в мач, който предложи доста емоции за зрителите. Моряците заслужено стогнаха до успеха, като това стана след обрат в резултата.

Черно море упражни домакински натиск в първите минути от мача, като в 8-ата минута Федерико Бариос спаси удар на Исмаил Иса, който обаче, бе в засада.

Ботев Враца отговори с удар на Бубакар Траоре извън наказателното поле в 10-ата минута, но топката рикошира в напречната греда на вратата, пазена от Пламен Илиев.

Последва нов период с натиск на „моряците“, които опитаха повече атаки към вратата на Ботев Враца.

В 27-ата минута удар на Антоан Стоянов бе неточен, а 3 минути по-късно същото се случи и при опит за изстрел от дистанция на Иса.

Десет минути преди края на редовното време на първото полувреме Антоан Стоянов центрира от ъглов удар. В наказателното поле на домакините футболистите на Черно море не се ориентираха добре и позволиха на Браян Переа да стреля с глава, оставяйки безпомощен Пламен Илиев – 1:0 за Ботев Враца.

Черно море веднага притисна своя съперник и резултатът бе изравнен още в 40-ата минута. При изчистването на топката след статично положение за Черно море, тя стигна до Васил Панайотов. Той центрира меко отдясно, а в наказателното поле Живко Атанасов се извиси и стреля с глава. Бариос спаси, но топката стигна до Влатко Дробаров и той от близка дистанция вкара при добавката.

Тимът на Илиан Илиев започна по-силно второто полувреме и в 56-ата минута прати топката в мрежата на гостите, но попадението на Живко Атанасов не бе зачетено.

Девет минути след това Дуду нахлу от дясното крило в наказателното поле на гостите, но след удара му топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата на Федерико Бариос.

В 67-ата минута резервата Брено Тейшейра успя да стреля с глава в наказателното поле след центриране на Дани Мартин, но прати топката в аут.

Така се стигна до 70-ата минута, когато натискът на Черно море даде резултат! Дуду взе топката в центъра на терена и направи над 30-метров пробив, като нахлу в наказателното поле и пусна топката към Васил Панайотов, който от упор отблизо прати топката неспасяемо в мрежата на Ботев Вр – 2:1 за Черно море.

Този гол смути гостите и в 75-ата минута те инкасираха и трети гол. Едгар Пашеко овладя топката в половината на Ботев Враца и я пусна към включилия се на лявото крило Велислав Василев. Той напредна по лявото крило и центрира ниско. В наказателното поле най-добре позициониран бе Клаудиу Кешеру, който вкара гол само 2 минути, след като се появи в игра. Голът обаче, не бе зачетен заради засада при подаването на Пашеко към Василев.