Черно море шокира ЦСКА-София насред „Армията“! „Моряците“ са полуфиналисти за Купата (ВИДЕО)

0
cherno more cska
Снимка: cska.bg
- -

Черно море е третият полуфиналист в турнира за Купата на България. На „Българска армия“ „моряците“ шокираха ЦСКА-София в 1/4-финален мач, побеждавайки с 2:1.

Черно море по чудо не поведе в 8-ата минута. Александър Василев бе изведен вляво в наказателното, след което даде отличен успореден пас. Алекс Фернандес засече на границата на вратарското поле, но над опразнената врата.

В 41-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина до дясната греда.

120 секунди по-късно Тибо Вион получи в наказателното поле, последва пас към Браян Морено, който от чиста позиция стреля над вратата. В ситуацията обаче бе маркирана и засада на французина, така че и евентуален гол щеше да бъде отменен.

Черно море поведе в 5я-ата минута. Брадли де Нойер игра с ръка в собственото си наказателно поле. Първоначално ситуацията бе подмината от главния съдия, но след това бе разгледана от ВАР. Самият Георги Димитров отиде до монитора, след което промени решението си, отсъждайки дузпа. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Атанас Илиев. Димитър Евтимов успя да докосне топката, но недостатъчно да я избие и тя спря в мрежата за 0:1.

В 65-ата минута Черно море удвои аванса си. Амос Юга се засуети в собственото си наказателно поле и позволи да му отнемат. Алекс Фернандес даде остър пас по земя към Александър Василев. Тибо Вион опита да пресече на границата на вратарското поле, но вместо това прати топката в собствената си врата за 0:2.

В 71-ата минута ЦСКА-София можеше да върне интригата в мача. Дюкенс Назон получи на точката за изпълнение на дузпа и стреля незабавно. Топката обаче разтресе напречната греда.

Секунди по-късно удар на Назон от малък ъгъл бе избит от Дюлгеров.

В 79-ата минута гостите не успяха да изчистят центриране отдясно. Дюкенс Назон шутира на метър пред вратарското поле, но топката срещна лявата греда.

В 3-ата минута на даденото продължение Тибо Вион центрира остро отдясно. Влатко Дробаров в опита си да изчисти с глава засече в собствената си врата за 1:2.