Черно море ще направи нещо невиждано за роден отбор от 51 години

0
cherno more otbor
- -

Апоел Беер Шева да приеме Черно море в Ловеч за Лигата на конференциите. Така ще станем свидетели на нещо, което се случва едва за втори път в историята ни. А именно наш клуб да изиграе и двата си мача срещу един съперник в евротурнирите в България.

За първи път това се е случило преди 51 години. През 1973-а Берое участва като финалист за Националната купа в турнира за КНК. Първото препятствие е леко – Фола Еш от Люксембург. Тимът от Великото Херцогство добре си дава сметка, че няма сили да се противопостави на българския тим и се съгласява и двата мача да се изиграят на стадиона под Аязмото. Първият се играе на 19 септември и още до 26-ата минута всичко е решено и резултатът е 3:0 за Берое. В крайна сметка се стига до разгромното 7:0 с хеттрик на Петко Петков. 3 дни по-късно – на 22-и – Берое пак печели – този път с 4:1 и с общо 11:1 продължава напред.

По-късно същата година „зелените“ от Стара Загора елиминират и Атлетик Билбао след 3:0 и 0:1 и достигат до четвъртфиналите, където в началото на 1974-а отпадат от Магдебург./ „Мач Телеграф“