Черноморец преодоля и Созопол (ВИДЕО+СНИМКИ )

0
chernomoretz sozopol (11)
- -

Черноморец продължава победния си ход в Трета лига – Югоизток. В мач от XIV кръг на първенството, „акулите“ се наложиха като домакини на Созопол с 2:0. По този начин възпитаниците на Ангел Стойков продължават да оглавяват класирането, въпреки че имат мач по-малко от преследвачите си – Ямбол и Спартак (Пд).

Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Черноморец поведе в 39-ата минута. След центриране от фал и кратко разбъркване, най-съобразителен в наказателното поле се оказа Георги Маджаров, който прати топката в мрежата за 1:0.

„Акулите“ можеха да решат всичко в своя полза четвърт час преди края на мача. Удар на Михаил Михов, обаче срещна лявата греда.

Все пак Черноморец си подпечата успеха в 87-ата минута. Чаворски центрира отлично от корнер, а Петър Генчев засече неспасяемо с глава, оформяйки крайното 2:0.