Черноморец с категорична победа срещу Созопол за Купата на България (СНИМКИ)

0
chernomoretz sozopol (16)
- -

Черноморец постигна категорична победа с 3:0 срещу Созопол в предварителен кръг от Купата на България – зона Бургас. На стадион „Иван Притъргов“ в Долно Езерово . На зоналния финал Черноморец ще се изправи срещу спечелилия двубоя Свети Влас – Нефтохимик.

Преди началото на срещата футболистите на Черноморец излязоха със специални тениски в подкрепа на своя съотборник Димитър Жеков. Вчера той скъса ахилесово сухожилие и ще отсъства дълго време от терените. Днес пък е Жеков е рожденик, а от клуба му пожелаха възможно най-бързо възстановяване.

Опитните футболисти в състава на Черноморец Бургас имаха ключово значение за победата.

Черноморец поведе още в 10-ата минута, когато Емануил Манев асистира на Димо Бакалов, който отблизо не пропусна да се разпише.

Домакините удвоиха своята преднината в 69-ата минута. Павел Георгиев стреля отблизо, но вратарят изби, след което при добавката той не пропусна да вкара.

Созопол получи правото да изпълни дузпа в 84-ата минута. Димитър Тодоров спаси удара на Борислав Трендафилов.

Черноморец отбеляза и трети гол в добавеното време на срещата. В третата минута на добавеното време Живко Петков вкара на празна врата, за да оформи крайния резултат в двубоя – 3:0.

Така Черноморец Бургас продължава напред в турнира.