„Червеният“ боец

0
Снимка: cska.bg
- -

В четвъртък вечер ЦСКА-София обяви, че един от най-големите таланти на „червените“ – Асен Дончев – е подписал нов 3-годишен договор с клуба. „Щастливи сме, че талант като Асен ще продължи да се развива с „армейската“ фланелка и да ни радва с представянето си. Успех, боец!“, написаха от ЦСКА-София.

Защо боец? Защото Асен е такъв. Момчето от Благоевград стигна до ЦСКА-София по много труден начин и се бори със зъби и нокти за мястото си на „Армията“. Само ще споменем, че в неделната контролата със Спортист Своге, завършила 1:1, 21-годишният футболист се завърна на терена след почти половин година възстановяване. Той получи контузия в мач срещу Славия през септември. Заради травмата в коляното Асен бе опериран в Мюнхен и не игра до въпросния мач в Своге, където влезе на терена десетина минути преди края.

Преди контузията Дончев имаше и поводи за усмивка – като победния гол срещу Черно море, но и поводи за тъга. Именно младокът сбърка при гола на Сейнт Патрикс на „Васил Левски“. В крайна сметка обаче това не се оказа фатално, защото ЦСКА-София победи в реванша с 2:0 и елиминира ирландците.

„Започнах да тренирам още на 6-годишна възраст в Пирин Благоевград, където играх до 13 години. След това Дани Моралес ме взе в школата на Литекс, там играх една година, може би. После дойдох в ДЮШ на ЦСКА – треньори тук са ми били Ивайло Станев, Сашо Борисов, Добри Митов и отново Дани Моралес и впоследствие отидох при мъжете“, разкрива преди време Асен Дончев в интервю за „Мач Телеграф“.

„Първата ми тренировка с ЦСКА беше през 2017 година, тогава треньор беше Стамен Белчев. После, като подписах договор с клуба, отново той беше наставник и ме извика от Литекс. Чувството е невероятно. Дебютът ми беше с Монтана на „Армията“, при Любо Пенев – той реши да ме пусне тогава“, припомня младокът, който вече ще е на разположение на Саша Илич за заключителната част от сезона.

„От дете съм мечтал да играя в ЦСКА – това е най-великият клуб в България и се радвам, че получих шанса да запиша минути с червената фланелка. В ЦСКА трябва винаги да си първи, второто място никога не е успех“, завършва Дончев.

До момента през сезона той има 8 мача във всички турнири и един гол. Общо за ЦСКА-София активът му е 22 двубоя, като в тях има едно попадение – гореспоменатото във вратата на Черно море, което може да се окаже с огромна тежест в края на сезона./ „Мач Телеграф“