„Червените“ вече бият по „Стойчовски“

0
Снимка: cska.bg
- -

1:0 е любимият резултат на Стойчо Младенов, като вече и най-често срещаният в кампанията на ЦСКА-София, пише „Тема спорт“. Минималният успех над ЦСКА 1948 бе третият с това числово изражение от началото на сезона. Другите два бяха постигнати срещу Пирин и Черно море. Освен това 75% от победите на армейците са с един гол разлика (6 от 8). С 2:1 бяха надиграни Левски и Царско село, а с 3:2 – Ботев Пловдив.

Единствените две попадения на Юрген Матей в първенството досега дойдоха срещу този противник. Той реализира дузпа в първия кръг и прати истински снаряд в мрежата им в 14-ия.

Армейците са отбелязали 3 от 5-те си попадения извън наказателното поле във вратата на ЦСКА 1948. В първия мач за сезона (4:2) се разписаха Кайседо и Юга, а във втория – Матей. Французинът отбеляза от дистанция и срещу Царско село (2:1), а Йомов вкара на Ботев Пд (3:2).

Брадли Мазику вече дели лидерската позиция за най-много асистенции в състава на червените. Головият пас за Матей бе четвърти за него в шампионата, колкото има и Греъм Кери.

В нито един от първите си 11 мача в първенството армейците не успяха да отбележат гол в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен проблем те имаха и през миналата кампания.

Яник Вилдсхут изигра 22-ия си официален мач с червената фланелка във всички турнири. Въпреки че е бил на терена 1537 минути, или над 25 часа и половина, той все още не се е разписал. За последно фланговият футболист намери целта на 22 април т.г. – с екипа на бившия си клуб Макаби Хайфа при 4:1 срещу втородивизионния Апоел Афула за Купата на Израел.

Юрген Матей продължава да е единственият футболист на ЦСКА-София, който е участвал във всички двубои на тима в шампионата от началото на сезона. Нидерландецът е бил на терена през цялото игрово време – 990 минути. Той е изиграл 270 минути повече от втория по този показател полеви футболист на армейците – Брадли Мазику, който има на сметката си 720. Матей е без пропусната минута и в евротурнирите.

Хамза Чатакович не попадна в групата на армейците в четвърти пореден шампионатен двубой, а за последно бе на терена преди повече от месец и половина – влезе в края на гостуването на Ботев Враца (4:2) от осмия кръг на 19 септември.

Федерико Варела остана неизползвана резерва в трети от последните 4 двубоя на ЦСКА-София (срещу Арда, Заря Луганск и ЦСКА 1948). Записа 5 минути в края на мача срещу Локомотив Пловдив.