0
cska stanislav shopov
Снимка: cska.bg
- -

Капитанът на Ботев Пловдив – Ивелин Попов – с пост в социалните мрежи предизвика сериозна полемика и разделение сред феновете на ЦСКА-София. След мача на младежките национали с Германия публикува стори в Инстаграм с думите „Шопов и Илиев – очаквайте скоро“, намеквайки за евентуален трансфер на Станислав Шопов на „Колежа“. Комбинация между него и халфа на Ботев Пд – Никола Илиев – доведе до гола във вратата на Бундестима.

Постът на Попов веднага бе разпространен в мрежата и доведе до недоволство от страна на част от запалянковците на „червените“. „За пореден път ще призовем ръководството ни да не продава Шопов. Отборът ни се изгражда, българи липсват, а в него има качества, които ще се развият с повече минути игра“, написаха от фракцията „Червени сърца“. Повечето коментари обаче бяха насочени срещу самия Шопов и призоваваха за трансфера му, дори и да е без пари.

Шопов е юноша на Ботев Пловдив, което би улеснило преминаването му при „канарчетата“. На 6 октомври 2020 година той бе продаден на нидерландския Хеернвен за приличната сума от 250 000 евро. Две години по-късно той бе привлечен на „Българска армия“ със свободен трансфер. 21-годишният футболист има два мача за мъжкия национален отбор на България – равенството с Литва 1:1 и загубата от Унгария с 0:3 през миналата година. За младежите има в актива си 18 мача и 2 гола – при 4:0 над Албания през 2021 година и при 2:3 от Германия през 2023 година.

За ЦСКА-София Шопов има впечатляващите 75 мача, но в последните месеци нещата не тръгнаха добре за него. От началото на сегашната кампания е записал едва пет мача, като в един е играл само 9 минути – срещу Локо София. Шопов е отбелязал и един гол срещу Хебър.

Както е известно, от „Колежа“ искаха своя юноша през лятото, но „червените“ отказаха да го пуснат. Контрактът на Шопов с „армейците“ изтича през юни 2025 г. и той може да бъде привлечен срещу много ниска сума през януари. Не се и очаква младежкият национал да получи предложение за нов договор от ЦСКА-София.

Идеята на ръководството на „канарчетата“ е Станислав Шопов да замени Джеймс Eтo’o, който беше продаден именно в ЦСКА-София. Младокът попада в плановете на треньора Александър Томаш, но реално погледнато няма големи шансове да се пребори за титулярно място в конкуренцията на Eтo’o, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц./ „Мач Телеграф“