Четири финала за българските кикбоксьори на Европейското първенство в Турция

Borislav Radulov1
- -

България излъчи четирима финалисти до момента на Европейското първенство по кикбокс за мъже и жени, което се провежда в Анталия. Класиране на финал в своите стилове и категории постигнаха представителите ни на татами Кристина Николова, Кирил Илиев и Борислав Радулов, а на ринг за златото ще се бори Христо Калайджиев. Това съобщиха от Българската конфедерация по кикбокс и муай тай вчера, 16 ноември.

В стил „Пойнт файтинг“ в категория до 57кг световният ни шампион Борислав Радулов победи на полуфинал испанеца Ясин Кабил с 10 точки разлика и продължава участието си на финал. В спорът за Европейската титла Радулов ще излезе на татамито срещу с унгареца Патрик Целовски.

Kristina Nikolova Kickbox

При жените капитанът на националният ни отбор в леките стилове Кристина Николова също се класира за финала в категория до 50 кг в стил Киклайт контакт. За спечелване на златото Николова ще спори с туркинята Дуйгу Туран. Българката се състезава и в стил Лайт контакт в същата категория където стигна до фаза полуфинал и очаква словенката Тира Барада.

На ринг в стил „Лоу кик“ кат. до 86 кг Христо Калайджиев победи на полуфинал Филип Секулович от Черна Гора и отива на финал, където ще спори с Бобан Илиоски от Македония.