ЧУДОВИЩЕН РЕЗИЛ! Грузия ни прегази насред Разград, Ясен Петров е пътник

0
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
- -

България катастрофира тежко във втория си мач от Лигата на нациите. На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград „лъвовете“ отстъпиха на Грузия с 2:5. Така, след равенството 1:1 със Северна Македония, селекцията на Ясен Петров е само с точка от два мача, при това домакински. Последният пък е пътник и това със сигурност беше последният му мач начело на България.

Грузия натисна още с началния съдийски сигнал и можеше да поведе след малко след него. Кваратскелия нахлу в наказателното поле и стреля. Топката обаче рикошира с защитник на България и премина над вратата, излизайки в корнер.

След по-малко от 240 секунди игра, обаче гостите излязоха напред в резултата. Кваратскелия центрира в наказателното поле. Едисон Йорданов не успя да изчисти и намиращият се зад него Зурико Давиташвили засече от 7-8 метра неспасяемо с глава за 0:1.

България имаше нелош шанс в 9-ата минута. Турицов центрира отдясно. Десподов не успя да засече със задна ножица, но Атанас Илиев отигра с глава. Топката обаче премина на безопасно разстояние от лявата греда.

В 11-ата Буду Зивзивадзе бе изведен сам срещу вратаря и с техничен удар покрай него прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

180 секунди по-късно Ивайло Чочев напредна изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря, който обаче много бързо скъси дистанцията и блокира удара.

В 31-ата минута Грузия удвои аванса си с автогол на „трикольорите“. Кваратскелия изведе вляво в наказателното поле Иракли Азаров, който опита остър успореден пас. Топката обаче рикошира в Андреа Христов и се вдигна над плонжиралия да я пресече Николай Михайлов за 0:2. Атаката за това попадение пък тръгна след положение, в което останаха съмнения за нарушение срещу Георги Миланов, който остана на терена. Нито обаче гостите изкараха топката в духа на феърплея, нито съдията отсъди фал. За сметка на това последният вдигна жълт картон за бурния протест на Кирил Десподов.

Второто полувреме започна отлично за България. Турицов центрира отдясно, а Атанас Илиев засече с глава пред вратарското поле за 1:3 в 50-ата минута.

Малко повече от 60 секунди след това, обаче Грузия възстанови аванса си от две попадения. Абуржаня получи в наказателното поле и изведе на чиста позиция Зивзивадзе, който от близко разстояние не сгреши за 1:3.

В 58-ата минута гостите стигнаха и до четвърто попадение. Иван Турицов фаулира в наказателното поле Кваратскелия, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка, въпреки че Михайлов усети ъгъла, потърпевшият бе точен за 1:4.

В 63-ата минута България можеше да върне едно попадение. Удар от фал на Неделев, обаче премина покрай лявата греда.

В 69-ата минута резилът стана пълен. Казаишвили получи на 3 метра от голлинията, откъдето нямаше как да сгреши – 1:5.

Четвърт час преди края гостите можеха да вкарат и шести гол. Удар на Микаутадзе, обаче избит от Михайлов.

В ответната атака пък Атанас Илиев получи на чиста позиция в наказателното поле. Шутът му от въздуха, обаче бе спасен с изумителен рефлекс от Лория.

В 83-ата минута България върна едно попадение. След центриране от корнер, Атанас Илиев засече с глава, но топката срещна дясната греда. При добавката обаче Илиян Стефанов прати кълбото в мрежата от непосредствена близост за 2:5.

В 3-ата минута на добавеното време, след центриране в наказателното поле, Виктор Попов игра с ръка, което първоначално не бе забелязано от главния съдия. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче бе отсъдена дузпа. Ударът от бялата точка на Квеквескири обаче срещна дясната греда.

Мачът пък завърши с бурни възгласи „Оставка“ от трибуните.

БЪЛГАРИЯ: 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 3. Андреа Христов, 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов, 8. Тодор Неделев, 18. Ивайло Чочев, 17. Георги Миланов, 11. Кирил Десподов, 19. Мартин Минчев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 1. Светослав Вуцов, 22. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Филип Кръстев, 5. Виктор Попов, 7. Георги Костадинов, 10. Георги Минчев, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков, 22. Илиян Стефанов

ГРУЗИЯ: 1. Лория, 3. Хочолава, 4. Кашия, 2. Какабадзе, 15. Азарови, 16. Квеквескири, 6. Абружаня, 5. Кверквелия, 7. Кваратскелия, 18. Зивзивадзе, 9. Давиташвили

Резерви: 12. Мамардашвили, 17. Купатадзе, 8. Казаишвили, 10. Китеишвили, 11. Лобжанидзе, 13. Кобахидзе, 14. Гиорбелидзе, 19. Алтунашвили, 20. Мамучашвили, 21. Гвилия, 22. Микаутадзе, 23. Двали